Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Dumny łopot niesie wiatr...

10 listopada 2008 / Jaskinia Behemota / autor Chorąży Ingham

Wietrzno było dziesiątego dnia Księżyca Wiecznych Pożegnań XI ACC. Wicher zawiewał piasek z pustyni przez pięć bram Thomeheb. Drzewa wyginały się, okiennice trzaskały. Wiatr jednakowoż niósł ożywczy powiew. Podniosły nastrój tego dało sie zaobserwować przede wszystkim na głównym placu stolicy Imperium Jaskini Behemota. Zebrali się tam wszyscy mieszkańcy. Każdy obywatel dumny ze swojego państwa, ze swojego miejsca na Antagarichu musiał pojawić się na uroczystościach Dnia Flagi Imperium.

Z najbliższego podestowi z masztem kręgu Gerontów i Weteranów wysunęła się postać w błękitno-złotym habicie. Chorąży Ingham podszedł do masztu, złapał za linę i jął wciągać flagę. Gdy ta dotarła już do szczyu odwrócił się do zebranych i powiedział:
"Dzisiejsza uroczystość upamiętnia dzień, w którym Imperium Jaskini Behemota otrzymała fizycznie swój symbol państwowości. Tego dnia, na Polowej Zbiórce Kwatery Głównej, odbyły się plenarne obrady o przyszłości Jaskini. Nad członkami Kwatery Głównej wisiała flaga, dodając ducha zebranym. Kilka dni wczesniej ówczesny Regent Imperium - Hetman jOjO wydał dekret o tym symbolu. Przypomnę, co oznacza.

*Chorągiew Wielka Imperium Jego Wysokości Imperatora*

Dzielona krzyżem na pola cztery. Labarum srebrne. Pola naprzemian czerwone i czarne. Pole pierwsze i czwarte czarne, pole drugie i trzecie czerwone. Sztandar zakończony z lewej strony krokwią.

Prawi, niezłomni - tacy są wszyscy, którzy pod Chorągwią Wielką Imperium służby są godni pełnić. Te zasady wynikają z położenia nań imperatorskiej czerni. Jednakże z czerwieni wynikają inne prawa i obowiązki. Czerwień to symbol ognia, waleczności i odwagi, bo tymi cnotami we wszelkich przypadkach pieczętują się zaciągający się na imperatorską służbę. Przymioty te spaja srebrny krzyż - zwieńczenie rycerskich cnót, gdyż w materiale swym wyznacza uczciwość, czystość i wierność Imperatorowi, a w formie niezłomność. Szewron, jako druga w kolejności figura zaszczytna Chorągwi Wielkiej Imperium, to symbol ostrogi czyli rycerskiego stanu."

Komentarze

Miron
Niech żyje Jaskinia Behemota! Jestem nowym mieszkańcem i jestem dumny z tego że mogę służyć pod Chorągwią!
Invictus
Chyba Antagarichu :).
Poza tym ja pochodzę ze Sweet Water, czyli z Enroth.
Tarnoob Jedwabislav
To cieplutko tam macie, Invictusie...
Invictus
Owszem Tarnoob. Kiedyś to było piękne miasto...
Sanctum
Przed Wielką Chorągwią Imperium czoło schylam. Słowa podziękowania oczywiście także dla zacnego Chorążego ;)
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 2: Jednostki dwupolowe nie mogą przesunąć się o jedno pole do przodu.