Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Wiatr z północy

07 listopada 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Przez ostatnie dni mieszkańcy Thomeheb byli obdarowywani ciepłymi promieniami słońca, zapominająć o zbliżającej się zimie. Tym większe było ich zdziwienie, gdy wieczorne niebo zaciągnęło się chmurami. Wiatr, początkowo lekki i przyjemnie chłodny, z minuty na minuty przybierał na sile, aby po zachodzie słońca przemienić się w prawdziwą wichurę. We wszystkich domach zamknięto okiennice i zaryglowano drzwi, stajenni starali się uspokoić konie, strażnicy zamknęli bramy i schowali się w strażnicach. W sercach jaskiniowców zagościł niepokój, ale bynajmniej nie martwili się Oni o swój dobytek. Każdy podświadomie czuł, że coś niedobrego dzieje się w Imperium.

O poranku Herold wyszedł na swą mównicę i rzekł:
- Jaskiniowcy! Mam dla Was dwie wiadomości- jedną złą, drugą jeszcze gorszą... - tu zawiesił głos, a po plecach zebranych przebiegły ciarki.

Jaskinia Behemota to wortal z dziesięcioletnią tradycją. Na przestrzeni lat wiele się zmieniło- dominia powstawały i znikały, ludzie przychodzili i odchodzili, nękały nas problemy techniczne. Przezwyciężyliśmy wszystkie przeciwności losu, głównie dzięki determinacji części społeczności, aktywnie zaangażowanej w rozwój wortalu. To dzięki Wam możemy pochwalić się szerokim wachlarzem serwisów (nie wiem jaki wskaźnik będzie odpowiednio miarodajny, ale dość powiedzieć, że posiadamy 50 subdomen i 63 rozpoczęte projekty!), Konwentem (jedynym regularnym spotkaniem fanów HoMM i MM!), odradzającym się Stowarzyszeniem Miłośników Fantasy, znanym i uznanym turniejem- PAH3 oraz zdobywającym fanów- Turniejem Wojowników. Nawiązaliśmy współpracę z kilkoma serwisami HoMM i MM, głównie Kwasową Grotą oraz World of Heroes. Jaskinia Behemota sukcesywnie odbudowuje swoją markę, a dzięki Waszej hojności możemy spokojnie planować dalszą przyszłość, nie martwiąc się o zaplecze techniczne.
Patrząc z perspektywy administratora cieszy mnie obecny stan wortalu. Dodatkowo nie ukrywam, iż dumny jestem z tego, że mogłem aktywnie uczestniczyć w pracach nad wortalem, razem z pozostałymi Radnymi.
Czas jednak biegnie nieubłaganie, a życie nakłada na nas kolejne obowiązki. Z tego też właśnie powodu z dniem dzisiejszym ja oraz Aerilien zawieszamy swoją działalność w Wysokiej Radzie. Nasze obowiązki przejmą pozostali Radni i do nich właśnie proszę kierować swe pytania. Stan ten potrwa do odwołania (w moim przypadku przynajmniej pół roku, a wypadku Aerilien- rok) lub do momentu, w którym Radni postanowią zwolnić Nas z członkostwa w Wysokiej Radzie.

Mamy nadzieję, że w czasie naszej nieobecności wortal nadal będzie się dynamicznie rozwijał, to jednak zależy w dużej mierze od Was!

Q Chwale Jaskini!

Komentarze

Dagon
:(
Tabris
Wichura powstała i szkód narobiła, ale czemu \"Wichurka\" zwiać niegodności nie może?
Vinrael
10 lat?! To długo, mam nadzieję, że jeszcze przynajmniej takich 10 lat JB pożyje spokojnie.
Invictus
Szkoda. Czy jaskinia bez MiBa może w ogóle egzystować?
Eru
@Invictus

będzie, MiB jest już drugim \"głównowodzącym\" (był jeszcze jOjO), więc pewnie ktoś jeszcze do pokierowania jest ;)

a po za tym, jest reszta rady, która też wie o co tu biega ;)
Konqer
Tego typu nowiny są raczej nieuniknione.
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 2: Jednostki dwupolowe nie mogą przesunąć się o jedno pole do przodu.