Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Danina dla bóstw

08 lutego 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

W owym czasie zima w najlepsze hulała po Imperium Jaskini Behemota. Ale nie była to sroga zima, wręcz przeciwnie. Była to jedna z tych zim, podczas których mieszkańcy z radością witali każdy kolejny poranek. Dzieci biegały po ulicach, zjeżdżały na sankach z nielicznych wzniesień wokół Thomeheb, walczyły zaciekle na śnieżki, a ich radosny śmiech słuchać było na każdym rogu.
W tym samym czasie dorośli pracowali ku chwale Imperium. Iluminatorka Aerilien doglądała Mistycznych obrazów, Sulia biegała po całej stolicy, załatwiając formalności związane z awansami, Kasztelan Crazy zajęty był budową nowego budynku w Osadzie, Arcymag Enleth w swej wieży opracowywał nowe zaklęcia, MiB wraz z grupką ochotników remontował dominium Heroes V, Admirał Tarband przygotowywał Linkownię do wypłynięcia, a Jaskier, zapuściwszy korzenie w żyznej ziemi dominium Might and Magic, jął spisywać wszystko czego dowiedział się o Ravenshore podczas swych wędrówek po tamtejszych okolicach. Na zakończenie każdego dnia wszyscy jaskiniowcy zbierali się w domach i karczmach, a zabaw przy muzyce nie było końca.
Dwa lata po wielkim kataklizmie życie powracało do Jaskni Behemota - nikt w to nie wątplił.

Jednak tego wieczora nie wszyscy mogli świętować. W pałacu Imperatora trwała gorączkowa narada, w której brali udział przedstawiciele Wysokiej Rady i tejemniczego Stowarzyszenia Miłośników Fantasy.
Sprawa była poważna.
Oto bowiem po dwóch latach bóstwa sprawujące opiekę nad Imperium upomniały się o ofiary.
- W skarbcu wciąż brakuje wystarczającej ilości złota - rzekł Kanclerz Grenadier - a nie dość, że musimy złożyć ofiarę bóstwom, to jeszcze w połowie Księżyca Behemotha czeka nas wielkie święto Konwentem zwane, którego przygotowanie również pochłonie trochę pieniędzy.
- A Stowarzyszenie? Nie możecie pomóc? - zapytał MiB
- Niestety, jeszcze nie teraz. Ale wszystko jest na drodze ku lepszemu. Cierpliwości - odparł Admirał Tarband.
Całej tej rozmowie spokojnie przysłuchiwał się Imperator Behemoth, który właśnie teraz postanowił zabrać głos:
- Bez pomocy mieszkańców się nie obejdzie. Roześlijcie Heroldów.

Następnego ranka radosne promienie słońca przywitały mieszkańców. Na głównym placu Thomeheb ustawiono trybunę, na którą dostojnym krokiem wszedł Herold. Zaczął mówić, a głos jego czysty i mocno odbijał się echem wśród uliczek Stolicy Imperium.

Drodzy jaskiniowcy i wędrowcy!

Dwa lata temu Jaskinia Behemota borykała się z ogromnymi problemami technicznymi. Dzięki pomocy serwisu Celestial Heavens udało się nam powrócić z niebytu. Od tego momentu w wortalu trwają intensywne prace porządkowe. Udało się nam przywrócić do działania większość starych serwisów, a także uruchomić kilka nowych.
Jednak czas biegnie nieubłaganie. Serwer, na którym działamy opłacony był na 2 lata, które mijają równo 3 czerwca tego roku.
Choć serwis dysponuje pewnymi środkami finansowymi, to jednak nie są one wystarczające.
Dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Was z prośbą o wsparcie.

Do 3 czerwca tego roku musimy zebrać co najmniej 600zł. Na tą kwotę składa się 166$ dwuletniej opłaty hostingowej, 100zł na utrzymanie domeny heroes.net.pl w roku 2009, a także pewne wydatki związane z 5-tym Konwentem oraz planowanymi turniejami (m.in. chcemy, by wszelkie turnieje w Jaskini pozostały darmowe, ale aby ich zwycięzcy mogli zostać nagrodzeni w sposób "materialny").
Zbiórka trwać będzie 3 miesiące - od dziś (tj. 8 luty 2008) do 18 maja 2008. Wszelkie pieniądze zebrane w tym czasie przeznaczone zostaną w pierwszej kolejności na opłaty zapewniające dalsze działanie serwisu, a następnie na Konwent i nagrody.
Wpłaty przyjmujemy na konto udostępnione dzięki uprzejmości Arvilli:

cenzura by MiB

W pole tytułem prosimy wpisać: "Składka na serwer, TWÓJ_NICK_W_JASKINI_BEHEMOTA"
("TWÓJ_NICK_W_JASKINI_BEHEMOTA" zastąp swoim nickiem, chyba, że pragniesz pozostać anonimowym, wtedy nicku nie podawaj w ogóle)

Liczy się każda złotówka, bo jak mawiają "Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka".
W zamian za Waszą hojność obiecać możemy jedynie stworzenie specjalnej "tablicy pamiątkowej" oraz dalsze prace nad rozwojem wortalu Jaskinia Behemota.

Po więcej szczegółów zapraszam na forum

Q chwale Imperium!

Z nadzieją patrząc w przyszłość:

Imperator Behemoth

Członkowie Wysokiej Rady

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Fantasy Jaskinia Behemota

Komentarze

Nikt jeszcze się nie wypowiedział. Napisz pierwszy komentarz!

Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Ściana Ognia nie działa na jednostki latające.