Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Pierwszy Lord Dowódca

08 kwietnia 2003 / autor Komendant Giater

Uroczystość była skromna, ale podniosła. Na Placu Apelu zgromadzili się wszyscy przebywający na terenie Akademii Adepci oraz członkowie Komendantury. Gdy gwar podekscytowanych głosów przycichł, rozpocząłem przemowę.
- Za osiągnięcia na polach ćwiczeniowych Areny, które to obecny tu Hetman jOjO potwierdza. Za działania na rzecz rozwoju i świetności tejże Areny, które jako wykonanie MS zostały uznane. Wiadomym wszystkim się czyni, że dnia 8. księżyca 4. roku 6 A.C.C. Adept Qter do stopnia Lorda Dowódcy awansowany zostaje.

Po tych słowach rozległy się gromkie wiwaty zebranych i cały orszak ruszył w kierunku Wieży Chwały, gdzie przygotowana tablica pamiątkowa czekała na odsłonięcie.

Tu jednak nie obeszło się bez incydentu - tablica była... bez napisów i stała na posadzce opierając się o ścianę. Z pomocą pospieszył Dowódca ZUZEK, który zaprawdę mocarnym jest wielce. Tablicę, z litego kamienia, którą czterech tragarzy nieść musiało, niczym piórko porwał w górę i do ściany przystawił.
Przed zgromadzonych wystąpił Rajst. Wysunął ręce do przodu, a z czubków jego palców wtrysnęły błękitne promienie.
Gdy tablica była już przytwierdzona do ściany, kolor promieni zmienił się na czerwony. Mag powoli skierował go na dół, a drogę strug mocy po kamieniu znaczyły wyłaniające się litery. Po chwili każdy mógł przeczytać "Pierwszy w historii Akademii Wojennej Adept, który uzyskał zaszczytny stopień Lord Dowódca".

Lord Dowódca Qter utonął w uściskach i gratulacjach.

Komentarze

Nikt jeszcze się nie wypowiedział. Napisz pierwszy komentarz!

Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Czarny oraz Złoty Smok mogą poruszać się swobodnie po polu minowym.