Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Heroes VII - rozdział zamknięty

06 października 2016 / Heroes VII / autor Włodarz Hellburn

Z przykrością i żalem informujemy, że nieco ponad rok od premiery wersji podstawowej i kilka miesięcy od wydania dodatku, Ubisoft zdecydował o wycofaniu wsparcia dla Heroes VII. Co to oznacza w praktyce? Między innymi to, że hotfix 2.2.1 sprzed kilku dni był ostatnim podejściem do załatania błędów występujących w grze. Właściciel marki Might & Magic rozwiązał trwającą 4 lata współpracę z Limbic Entertainment.

Wszelkie podejrzenia i odczucia obecne przez ostatnie kilka miesięcy, wczoraj znalazły oficjalne potwierdzenie. Ten dzień można uznać za symboliczny koniec kolejnego rozdziału sagi Might & Magic. Pytanie - czy jest to już ostatni rozdział...?

Komentarze

Laxx
Osobiście uważam, że serii znowu potrzeba kilka lat przerwy, aby znów cieszyła samym tytułem już na starcie...
Taro
Jeszcze niech sprzedadzą prawa komuś, kto potrafi robić gry i może być ciekawie.
Fimrys
Takie przypieczętowanie projektu na pierwszy rzut oka wydaje się smutne, ale daje nadzieję. Jeśli produkcja serii przystanie na długi okres czasu, to powstanie znów, w lepszej wersji. Wstanie niczym feniks z popiołów! Ale musi przeleżeć. Siedem obfitych części zmniejsza oczekiwanie na następną, co daje jej możliwość wieloletniego rozwoju, obserwacji i wystania na potęgę. Na chyże kopyta górskich lam, Ósemka powstanie na chwałę Bel-Shamharotha!
Uland
Szkoda, że tak szybko po premierze dodatku zakończyli grę (jak i serię). Będzie brakować łatek optymalizujących... Oj będzie. Jedyna nadzieja w moddingu...
Konquer
Dobrze, że zdechło.

Wygaszanie projektów związanych z Might & Magic przez Ubi to jedna z najlepszych wiadomości jakie dotarły do mnie ostatnimi czasy. Koniec produkcji tytułów z M&M w tytule to koniec torturowania zwłok tej wspaniałej serii przez nieudolnego francuskiego wydawcę. Mam wielką nadzieję, że kiedyś Ubisoft popadnie w kłopoty finansowe i sprzeda tę markę komuś, kto będzie potrafił zrobić z tego pełnopoprawny, wysokobudżetowy produkt. Jestem ABSOLUTNIE pewien, że pod egidą Ubi jedyne co by czekało naszą społeczność to dalszy festiwal upośledzonych, koślawo narysowanych, budżetowych sznycli.

Liczę ciągle na to, że markę M&M w przyszłości kupi jakiś powazniejszy wydawca i stworzy poważny remake HoMM - po prostu pod nazwą "Heroes of Might and Magic". Takie posunięcia miały już miejsce w przeszłości. Podobna kwestia to świat i klimat - cieszy mnie, że producenci powoli odchodzą od pstrokatych barw i groteskowych projektów postaci - na powrót pojawiają się gry fantasy z dorosłym, ciężkim klimatem i mam nadzieję, że serię HoMM czeka to samo.

Podsumowując - wspaniale się stało a teraz idę sobie pograć w Hota.
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Klon Archanioła może jednorazowo użyć wskrzeszenia, nawet wtedy, gdy klonowany Archanioł już go użył. Jednostki wskrzeszone nie znikają po bitwie.

Urodziny

Aktualnie nikt nie obchodzi urodzin.

Rocznice rejestracji

Dziś nikt nie świętuje rocznicy rejestracji.