Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

XII Konwent Miłośników Fantasy "Jaskinia Behemota"

11 lipca 2015 / autor Tarnum

Krypta wyglądała dokładnie tak, jak każda porządna krypta wyglądać powinna. Dwa sarkofagi, pajęczyny na ścianach, wypolerowane czaszki stojące na półkach, walające się po ziemi kości i resztki rycerskiego rynsztunku. Wrażenie psuł odrobinę niewielki kominek, w którym wesoło strzykały polana. Jedynymi meblami w grobie były dwa czarne fotele (wyglądające bardziej na trony, ale za to z wygodnymi, skórzanymi siedzeniami), z misternie rzeźbionymi dekoracjami przedstawiającymi (oczywiście) szkielety. Cały obrazek przedstawiał się tak, jakby ktoś usilnie próbował wprowadzić odrobinę domowej atmosfery w skądinąd koszmarnym pomieszczeniu.

Na większym fotelu spoczywał szkielet. To może być jednak stwierdzeniem niepełnym, gdyż szkielet był bardzo rozmowny, ruchliwy, a siebie samego kazał nazywać „Lisz Sandro”. Lisz palił długą fajkę, która roznosiła miły, ziołowy zapach. Wypolerowana czaszka szczerzyła się w koszmarnym uśmiechu w kierunku drugiego, odrobinę mniejszego i odrobinę mniej misternego fotela, z dymem wciąż wolno unoszącym się z oczodołów.

Mniejszy fotel uśmiech odwzajemniał, używając do tego celu twarzy utytułowanego arcymaga Tarnuma, szarej eminencji i przedstawiciela monoKOKu. Mag również palił fajkę, choć większość dymu wypuszczał jednak przez usta – jego oczy nadal były na swoim miejscu, wraz ze skórą, włosami i całą resztą organów.
- Drogi Tarnumie – rozległ się dźwięk, który zwykł być utożsamiany z głosem Sandro. – Jakież plany masz odnośnie tegorocznego Konwentu? – brak strun głosowych i skóry na twarzy skutecznie uniemożliwiał wyrażanie emocji, ale Tarnum był pewien, że usłyszał w tym ponaglenie. Skrzywił się nieznacznie, po czym przymknął oczy. Na moment otoczyła go tęczowa poświata.
- Zrobione. - Mag uśmiechnął się szelmowsko.

Moi drodzy, monoKOK w mojej osobie ma przyjemność ogłosić, iż XII Konwent odbędzie się w terminie 10.08.15 - 16.08.15 (z możliwością opuszczenia w poniedziałek, 17.08.15).

Agenda tegorocznego Konwentu.

Cennik znajdziemy tutaj.

Rejestracja na konwent znajduje się tutaj.

Tegoroczna koszulka.

Zamawianie koszulek.

W razie jakichkolwiek pytań proszę zgłaszać się do mnie.

Do zobaczenia w Byczynie!

Komentarze

Mateusz
Nie będzie zaskoczeniem jeśli napiszę: CHAŁWA!
Vandergahast
Chwała!
Architectus
Przytulna aranżacja wnętrza!
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Kopanie dziur na brzegu sprawi, że statek nie będzie mógł wylądować.

Urodziny

Aktualnie nikt nie obchodzi urodzin.

Rocznice rejestracji

Dziś nikt nie świętuje rocznicy rejestracji.