Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

JEDNO CIĘCIE, JEDNO ŹDŹBŁO. - Ognisko Literackie poświęcone twórczości Terry'ego Pratchetta

14 marca 2015 / Osada / autor Silveres

Jasnoszmaragdowa torpeda zwinnie wymijała kolejnych Osadników, których napotykała na swej drodze. Był to dość osobliwy widok, gdyż nie każdego dnia widzi się kota, który dokądś się śpieszy. Tym bardziej w Osadzie, gdzie życie z reguły było statyczne i starannie uporządkowane.
Tymczasem Tabris odbił się od ziemi, by - wskoczywszy uprzednio na głowę osoby blokującej mu przejście - przeskoczyć dalej, wykręcając w powietrzu zręczny piruet. Ukryta za krzakami rusałka nieśmiało podniosła do góry tabliczkę z wymalowaną cyfrą "10".
- Terry Pratchett - rzucił tylko do Osadników zgromadzonych przy Ognisku, zupełnie jakby miało to wyjaśniać całe zamieszanie. Po błysku, który można było dostrzec w ich oczach, dało się poznać, że rzeczywiście wyjaśniało...

Dwudziestego szóstego marca (czwartek) Ognisko w Osadzie kolejny raz - po prawie półrocznej przerwie - zostanie rozpalone przez naszych literatów. O godzinie 20.00 zbiorą się oni, by dyskusją uczcić pamięć zmarłego przed kilkoma dniami Terry'ego Pratchetta, tak cenionego przez wielu Jaskiniowców. Tytułem przewodnim spotkania będą słowa Śmierci: "JEDNO CIĘCIE, JEDNO ŹDŹBŁO." - wypowiedziane w książce pt. "Kosiarz". Dogłębnej analizie poddane zostaną takie aspekty, jak ukryte przesłanie, jakie możemy odnaleźć w dziełach Mistrza, czy satyryczna krytyka rzeczywistości skrywająca się niemalże w każdym zakamarku Świata Dysku. Ponadto nie zabraknie miejsca, by wypowiedzieć się na temat ulubionych postaci, sytuacji, bądź całych serii, które wyszły spod pióra Pratchetta.

Komentarze

Nikt jeszcze się nie wypowiedział. Napisz pierwszy komentarz!

Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jednostka zajmująca dwa miejsca na mapie walki może wejść w dwie miny jednocześnie.

Urodziny

Aktualnie nikt nie obchodzi urodzin.

Rocznice rejestracji

Dziś nikt nie świętuje rocznicy rejestracji.