Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Wyniki konkursu!

08 lutego 2015 / Jaskinia Behemota / autor Włodarz Hellburn

Nadszedł moment, na który zapewne czekali wszyscy uczestnicy tego konkursu o dość niecodziennej, nietypowej formie. Na wstępie chcielibyśmy przede wszystkim podziękować za pochwały odnośnie pomysłu oraz pokaźną frekwencję. Na naszą skrzynkę konkursową dotarły aż 92 zgłoszenia! Dzięki temu konkurs stał się jeszcze ciekawszy. Nie przedłużając, zacznijmy od omówienia wyników...

Przy pytaniu numer 1: "Jaka jednostka 3 poziomu jest najprzydatniejsza?", walka toczyła się właściwie między smoczą ważką (21 punktów), gryfem królewskim (27 punktów) oraz wysokim elfem.
Najchętniej wybieraliście właśnie mieszkańca Bastionu, a głównym argumentem była niszczycielska siła podwójnego ataku. Jak go określił Marcinyoz - "Harpagan dwu-strzał" uzyskał najwięcej głosów, bo aż 37. Ciekawostką jest też to, że używaliście starych nazw jednostek - bardzo często pojawiały się oślizgi lub szare elfy. :)

"Który z herosów ma najbardziej intrygującą biografię?". Tutaj pojawiło się wiele imion, jednak porównując wszystkie wyniki Gelu (19 punktów) oraz Sandro (26 punktów) zdeklasowali swych rywali. Pewnym powodzeniem cieszyli się także Solmyr (7), Lord Haart i Tarnum (po 5), ale nawet teraz ich pełne zazdrości spojrzenia kierują się w stronę najpopularniejszej dwójki.

Pytanie trzecie brzmiało: "Która z umiejętności drugorzędnych jest absolutnie niezbędna każdemu bohaterowi?". Najwyższy wynik uzyskała Mądrość (40 punktów), a zaraz po niej Logistyka (31 punktów). Jak widać, uczestnicy konkursu lubią parać się zaawansowaną magią ;).

Największego kłopotu przysporzyło Wam pytanie nr 4: "Który czar jest najmniej przydatny?". Nie było powszechnej zgody - każde kolejne zgłoszenie proponowało inne zaklęcie. W rezultacie, niesławne pierwsze miejsce otrzymało Usunięcie przeszkody (15), które rzutem na taśmę wygrało z Ruchomymi piaskami (13). Wykazywaliście również tendencję do ignorowania zaklęć z mapy przygody.

"Jaka premia początkowa jest najbardziej korzystna: złoto, zasoby czy losowy artefakt?". Najwięcej z was wybrało Artefakt (40 punktów), zaraz potem znalazło się Złoto (28 punktów). Niewiele mniej osób preferuje Zasoby (24).

Na pytanie dotyczące zamku z najciekawszym klimatem, najwięcej z Was odpowiedziało "NEKROPOLIA!" (40 punktów). Przyznam szczerze, że spodziewałem się takiego wyniku. Na drugim miejscu uplasował się sielankowy i spokojny Bastion (16 punktów), a trzecie miejsce - tutaj moim zdaniem niespodzianka - zajęła mroczna i bagienna Cytadela (14 punktów).

Pytanie siódme, "Który z parametrów jest najważniejszy: atak, obrona, moc zaklęć czy wiedza?" rozwiało wszelkie wątpliwości - lwia część graczy Heroes preferuje Atak (65 punktów!) niż Obronę (6 punktów). Na Moc zaklęć zagłosowało 13 osób, a na Wiedzę 8.

Odpowiedzi na pytanie o preferencje w stosunku do przyspieszenia i spowolnienia potwierdzają powyższy wniosek, choć walka była zacięta, aż do ostatniego głosu. Defensywne Spowolnienie (45 punktów) przegrało z ofensywnym Przyspieszeniem (47 punktów). O włos.

Pytanie nr 9, było pytaniem, gdzie można było stracić najwięcej punktów. Rozrzut jaki pojawił się między dwoma najlepiej punktowanymi odpowiedziami był ogromny. Logistyka (75 punktów!) zdeklasowała pozostałe specjalizacje. 11 osób zagłosowało na Nekromancję. Jako ciekawostkę podam to, że dwa razy pojawiła się tutaj.... Dyplomacja, w której przecież specjalności nie ma...

Odpowiedzi na ostatnie z konkursowych pytań trzeba było pogrupować, ze względu na ogromną ilość różnych opcji. I tak, najbardziej punktowaną odpowiedzią była Grywalność (43 punkty), a zaraz po niej Klimat (24 punkty). Kilka osób oceniło, że najważniejszą cechą jest Różnorodność, Grafika lub Multiplayer (po 4). Trzy osoby stwierdziły, że Heroes III zawdzięcza swój sukces genialnej Ścieżce dźwiękowej.

Na koniec, ciekawostka: Najmniejsza ilość punktów jaką można było zdobyć wynosiła 82, największa zaś 428. NIKT NIE OTRZYMAŁ TAKICH WYNIKÓW :).
Przypominamy również, że tutaj nie było prawidłowych ani błędnych odpowiedzi. Były tylko te popularniejsze i mniej popularne... ;)

A oto oczekiwana lista zgłoszeń wraz z uzyskanymi wynikami.
Zwycięzcom gratulujemy! Kody Steam Heroes of Might and Magic III zostaną wysłane na Wasze adresy mailowe w ciągu najbliższych dni.

Jeszcze raz dziękujemy za wysoką frekwencję i do napisania przy następnym konkursie ;).

Komentarze

Mateusz
Chałwa!
Black Moses
O ile miewałem walki gdzie usunięcie przeszkody czy ruchome piaski (te nie raz były używane na konwencie), to ochrona przed wodą wydaje się być poprawną odpowiedzą :) . No ale liczył się głos ludu.
Konquer
Nekropolia - lol.
Konquer
Czemu nie totalnie bezużyteczny Land Mine?
Dagon
Aż sobie sprawdzę co ten Gelu ma w opisie :)
brawo za sukces hirołsowej familiady!
Chwała!
Hellburn
Podejrzewam, że ludzie brali pod uwagę także wydarzenia z kampanii Heroes... then again - Crag Hack też ma własną kampanię, a dostał tylko 2 głosy.
Thanathos
Popatrzyłem chyba zbyt globalnie ( na całą sagę + might and magic ) wybierając postać... zresztą o mały włos nie zdecydowałbym się na Kastora
PenTus
Nie spodziewałem się aż tak dobrego wyniku. :)

Co do czarów zagłosowałem na Ukrycie, na które głosowały tylko 4 osoby. :(

Kto to jest Kastor? Nie kojarzę takiego bohatera.
Konquer
Był w HoMM1 i HoMM2 oraz w M&M.
Silveres
Well. Wyłożyłem się na najmniej przydatnym zaklęciu (ściana ognia) i na ostatnim pytaniu.
Mateusz
Ja za to na pytaniu o miasto z klimatem. Mój mózg nie chciał dopuścić do siebie, że najbardziej betonowe miasto może wygrać :D
Silveres
Nie kminię, czemu nie domyśliliście się (Mateusz i Konquer), że gracze wybiorą to miasto, którym najbardziej lubią grać? A tutaj Nekro było oczywistym wyborem.
Poza tym, jak dla mnie, to jest najbardziej klimatyczne. Może obok Bastionu.
Konquer
Nigdy w życiu bym się nie domyślił, że Nekropolia jest ulubionym miastem Jaskiniowców, bo ja, chociaż lubię wszystkie miasta w HoMM3, to Nekropolię lubię najmniej.
Xarro
Dopiero teraz spoglądam na wyniki... Tak blisko :D Sam nie pamiętam, na czym się wyłożyłem. Brawa dla zwycięzców.
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Czarny oraz Złoty Smok mogą poruszać się swobodnie po polu minowym.

Urodziny

Aktualnie nikt nie obchodzi urodzin.

Rocznice rejestracji

Dziś nikt nie świętuje rocznicy rejestracji.