Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Projekt Żelazna Pięść

30 sierpnia 2013 / autor Włodarz Hellburn

Trzy dni temu, na forum serwisu Celestial Heavens, miało miejsce oficjalne zaprezentowanie pierwszej publicznej wersji potężnego moda do Heroes of Might and Magic II. Autorzy pracowali nad nim przeszło trzy lata, co jakiś czas uchylając rąbka tajemnicy i dzieląc się wprowadzanymi przez siebie nowościami, a tym samym potwierdzając, że projekt nie został porzucony i nie jest też jakimś żartem.
Wielu sceptycznie podchodziło do ujawnianych sensacji, jednakże, właśnie ta krótka informacja z wtorku ostatecznie rozwiała wszelkie wątpliwości co wiarygodności projektu.

Projekt Żelazna Pięść (Project Ironfist) to potężna modyfikacja, którą można porównać do fanowskiego dodatku Wake of Gods do Heroes II. Program pozwala na granie bez płyty CD, dodawanie nowych stworów, artefaktów, czarów, a także skryptowanie map. Twórcy nie omieszkali dodać też coś od siebie - stworzyli kilka własnych jednostek: harpię (która atakuje i wraca na miejsce :) ) lub nieco pokracznego drzewca.
Modowanie poprzez Projekt Żelazna Pięść opiera się na pisaniu skryptów w języku LUA. Jest to dość prosty i zrozumiały język, co z pewnością może zachęcić fanów Heroes II do tworzenia własnych modyfikacji.

Twórcy udostępnili także adresy oficjalnej strony internetowej projektu oraz wiki, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje odnośnie tworzenia modyfikacji. Heroes of Might and Magic II z pewnością jeszcze nas zaskoczy :).

Komentarze

Hobbit
Chwała!
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes ota: Jeżeli zabije się złe oczy lub złote golemy czarem, to wyświetli się inna animacja śmierci.