Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Gdzie przeszłość spotyka się z przyszłością

02 sierpnia 2011 / autor Imbryczkolot Field

- Naprawdę to robiłem w zeszłym roku? - Field zdębiał, patrząc na sterty rycin trzymanych przez lekko otumanione chochliki. Część z nich podporządkowała się dyrygentowi od razu. Część z nich potrzebowała dodatkowego trzepnięcia zaklęciami ze sfery chaosu, by pojęły, gdzie ich miejsce.
- To... i jeszcze więcej. - obszczerzył się złośliwie Tarnum. - Najlepiej było, jak w trakcie sztuki postanowiłeś się popisać i zaprezentowałeś swój Koncert na Górniczą Orkiestrę Krasnoludów, 200 Pijanych Faerie i Znerwicowanego Trolla. Ludzie prawie pouciekali.
- Nie przypominaj mi. - elf zwiesił ciężko głowę. - Dobra, rób z tym, co chcesz. - wzruszył ramionami dyrygent.
- Ta, a później będzie na mnie. Wszystko poza tym dopięte? - zapytał akolita.
- Mhm. NBKO nie narzeka, plany się trochę zmieniły, ale Byczyna przyjmie nas równie gościnnie, co w zeszłym roku... żyć, nie umierać. - uśmiechnął się elf.
- No to chociaż tyle.

Do konwentu został niecały tydzień. Jednocześnie chciałem poinformować, że rejestracja tak koszulek jak i miejsc została definitywnie zamknięta. Łącznie do Byczyny przyjedzie prawie 60 osób, co i tak wymagało od nas niezłej sprawności logistycznej wskutek wspominanych nieraz zmian. Niemniej jednak powiodło się domykanie wszystkiego. Jednocześnie chciałem przypomnieć, że osoby zarejestrowane na ostatnią chwilę muszą się same ubezpieczyć - nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś nie będzie miał stosownego papierka. Nieletnich również proszę o przywiezienie ze sobą dokumentu wskazującego opiekuna.

Oczywiście, jak to bywa, nastąpiły w międzyczasie pewne zmiany - tak na lepsze, jak i na gorsze. Przede wszystkim zeszłoroczna sztuka konwentowa była najprawdopodobniej ostatnią. Jeszcze raz dziękuję w imieniu całej Jaskini oraz Państw Sprzymierzonych Guinei i aktorom, którzy wprowadzili nas w świat absurdalnego humoru, eko-księżniczek, zdrowaśków do Mahadevy i zbiorników retencyjnych.

Dalej: w tym roku koordynatorami turniejów HIII oraz HV będą, odpowiednio, Black Moses i Dagon, za co im wielkie dzięki i chwała. Obaj mają duże doświadczenie w tym, co robią, co gwarantuje szybkie i sprawne przeprowadzenie zawodów - tym bardziej, że program jednak się rozrósł, a nie został okrojony ;)

Tradycyjnie zatem dojdzie do rozegrania meczu z władzami Byczyny na Orliku, zaś nagrodą (daj Mahadevo nie pocieszenia) będzie ognisko - mamy nadzieję, że pozytywnie was zaskoczymy jego szczegółami. Sztuka została zastąpiona dorocznym quizem wiedzy o Jaskini i przyległościach, wzbogaconym o część ogólnofantastyczną - poprowadzi go Mistrzyni Zagadek Nami.

Ponadto Byczyna w tym roku otworzyła Izbę Pamięci, mieszczącą się na szczycie wieży, skąd rozpościera się przepiękny widok na okolicę. Wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w jej zwiedzaniu, które poprowadzi człowiek znający się na historii regionu jak mało kto.

Na sam zaś koniec zachęcam do zerknięcia do galerii z zeszłorocznego konwentu (jak zwykle Muzeum w dzielnicy Yrdath ;)) - starzy bywalcy pewnie z uśmiechem na twarzy przypomną sobie parę wydarzeń, zaś nowi przyjezdni poznają choćby rolę towarzyską jaką pełni wieczorami... łazienka ;)

Do zobaczenia w Byczynie!

(...w której KOK pojawi się krótko po 12:00 w poniedziałek...)

Komentarze

Hellburn
Bawcie się dobrze :).
Irhak
Też musze powiedzieć 'bawcie' zamiast 'bawmy'... z pewnych powodów. A więc - powodzenia i bawcie się dobrze! :P
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

: