Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Playin' with fire...

14 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Wybuchające wulkany! Chodzący ogień! Czy jesteśmy zagrożeni kolejnym atakiem? Czyżby Urgash powrócił? O tym w artykule pt. "Tajemnice chodzącego ognia" - strona 6

Dzisiaj mamy dla was ognistą bestię wśród żywiołaków. Najwyraźniej znowu mamy do czynienia z różnicami w wyglądzie dla różnego pochodzenia tych jednostek.

http://pliki.jaskiniabehemota.net/h6/uploads/avg/fire_elemental.jpg

Żywiołak Ognia
Klasa Żołnierza: Elita (?)

Gdy gniew Arkatha, Smoczego boga Ognia, osiąga odpowiednio wysoki poziom, który przełamuje barierę między Wymiarem Żywiołu Ognia a światem Ashan, potrafi stworzyć falę magii żywiołu, która generuje impulsywne i złośliwe Żywiołaki Ognia. Intensywność samego ognia określa stopień osobowości oraz moc żywiołaka. Większość powstaje ze spontanicznych pożarów lasów, inne z niecodziennych erupcji wulkanów czy wypływów lawy. Żywiołaki Ognia zrodzone w głębokich trzewiach Ashanu, w pobliżu wrót prowadzących do Sheoghu, są niestabilne i czasami spaczone wpływem Urgasha, Smoczego boga Chaosu. Żywiołaki Ognia mogą też powstać w domostwie poświęconym Arkathowi czy w świętym kociołku rozpalonym modlitwami krasnoludzkich kapłanów run. Kowale krasnoludów często przyzywają Żywiołaki Ognia w celu pomocy przy wykuciu swojego legendarnego oręża czy pancerza.

(tłumaczenie opisu za Alamarem)

Dodatkowo na heroescommunity wypuszczono jeszcze 3 artworki: Żywiołaka Powietrza, Feniksa i Syrenę. Dostępne są one również w galerii...

Komentarze

Winke
Feniks- nowe spojrzenie na to wspaniałe stworzenie. ;)
Zywiołak ognia - nie zbyt mi się podoba. Te ręko-miecze do mnie nie przemawiają. ;]
Żywiołak powietrza - zaj***ty wygląd i te błyskawice. ;)
MiB
Jak tak dalej pójdzie, to Ubi w ogóle przestanie komunikować się ze społecznościami fanów. Po to podsyłają wcześniej "plan marketingowy", żeby można było spokojnie przetłumaczyć opisy i przygotować się do ich późniejszej publikacji o wyznaczonej porze - a tu im wszystko wycieka przedwcześnie... Ech, niektórzy są niepoważni :/

Co do samych artworków - Żywiołaki są znakomite, Syrena i Feniks przekombinowane.

Pozdrawiam
Tanto
Żywiołak ognia według mnie wygląda jak Fire Spirit z Aiona. Tutaj screenshot dla porównania:
http://cache.gawker.com/assets/images/kotaku/2009/07/AION_2009-06-29_11-43-31-45_copy.jpg
Dagon
Wszystkie żywiołaki bardzo mi się podobają! Kozackie :)
PS. Syrena to nowa wariacja żywiołaka wody?
Kalidor
Żywiołak powietrza świetny gdyby... nazwano go dżinnem! Te szpony jakoś nie pasują do istoty stworzonej z powietrza:) Syrena na +, feniks... zmieńcie nazwę a mi się ta grafika spodoba. A żywiołak ognia. Wybuch czy co że taki rozerwany? Przekombinowany
Sawyer
Dla mnie oba żywioły są na +! Bardzo dobrze przemyślany żywioł ognia.

Co do Feniksa to ciekawe spojrzenie na niego, płonący takim białym ogniem? Ciekawe... Co do syreny, jak dla mnie ona wygląda super!
Irhak
Dagon - nie sądzę... syreny wyglądają mi na jakąś inna jednostkę neutralną... Tu masz coś, co może być żywiołakiem wody:
http://pliki.jaskiniabehemota.net/h6/uploads/files/110602093544006.jpg
Taro
Wszystko pięknie poza feniksem.... Ehhh, czy udziwniając grę na siłę autorzy myślą, że wymyślają coś nowego i za razem fajnego???
Krzysiowich
Feniks faktycznie dziwny taki biały. Żywiołak powietrza super, ognia też fajny, choć dziwnie wygląda bez tych nóg :/. Syrena świetna.

A tak z innej beczki to ciągle się dziwię, że tak dużo osób, po zobaczeni choćby tego screena co podał Irhak uważa, że duszek rzeki, który tam jest to żywiołak wody. Czy tylko ja zauważyłem, że to jedna z istot sanktuarium? :P
Nicolai
Żywiołaki znakomite, chyba najlepsze z całej sagi. Jedynie mam jedno "ale" odnośnie Żywiołaka Ognia. Jakoś średnio podobają mi się te nożoręce. Zwykłe jak dla mnie byłyby o niebo lepsze. Syrena także mi się podoba. Feniks też, ale wolałbym go w klasycznych niebieskich barwach, ale wierzę w moderów.
Avonu
@MiB
Pretensje ślij do Ubisoftu - to z ich serwerów pochodzą te cztery obrazki.
Laysander
Nie widzę niczego fajnego... Żywiołaki to jakieś "hardcorowe koksy", a feniks ma płomienie jak z kuchenki gazowej. Pff. Popadliście w nadmierną euforię, tak mi się zdaje.
Darkem
Cytując Helenę:
"To żart Lyzandrze,
twym słowom nie wierzę!"

Grafiki są cudowne. Pod względem wykonania i projektu na głowę biją żywiołaki z HommV, a nawet II i III. Żywiołak Ognia najmniej przypadł mi do gustu, ale liczę, że w grze będzie prezentował się o wiele lepiej. Szkoda tylko, że Syreny prezentują się lepiej na "szkicu" :(.

Feniks tylko "może być", dwójkowego i tak żaden nie przebije ;).

Mam nadzieję, że UbiHole zaskoczy nas umieszczając na swym serwerze projekt nowego - nieprzypominającego Duszka Źródła (w każdym razie jednostki z Sankturium) - żywiołaka wody.

Ciekaw jestem czy oprócz wilków autorzy zaserwują nam kolejne "dodatkowe" jednostki neutralne?
Alchemik
Artworki Żywiołaków, zwłaszcza Powietrza, bardzo fajne. Ciekawym ich animacji.
Arielki już miały występ, na mapie przygód prezentują się bardziej pstro.
Mam nadzieję, że i Feniks tak wypadnie, bo wyciekł jakby przed pokolorowaniem. Tu także wygląd w grze oraz animacja będą decydujące.
Vandergahast
Czy ja wiem, powietrza fajny, feniks bieda, Lays ma rację że jak z kuchenki gazowej. Mała syrenka ujdzie, choć nie jako żywiołak, ognisty wygląda jak wariacja na temat Edzia Nożycorękiego, Megatron jest w porządku.
Irhak
Czekamy teraz aż się skapną, że jedyny żywiołak jakiego nam brakuje to Beer Elemental :P
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Kula Osłabienia neguje działanie Orderu Męstwa należącego do przeciwnika.