Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Dziś start Polconu!

27 sierpnia 2009 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

27 sierpnia, czyli właśnie dziś w Łodzi rozpoczyna się najważniejsza impreza w polskim środowisku fantastycznym, Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki "Polcon" 2009

Tegorocznym organizatorem Polconu jest Stowarzyszenie Miłośników ERpegów i Fantastyki (SMF).

Na dniach dowiemy się kto otrzyma prestiżowe Zajdle za najlepszą fantastyczną powieść i opowiadanie 2008 roku. Lista nominowanych znajduję się pod powyższym linkiem.

Na konwencie, który potrwa do 30 sierpnia pojawi się niemal cała śmietanka autorów polskiej fantastyki. Wśród nich będą między innymi Jacek Dukaj, Ewa Białołęcka, Anna Brzezińska, Jakub Ćwiek, Witold Jabłoński, Feliks Kres, Anna Kańtoch, Magda Kozak i wielu innych.
Przyjazd na Polcon jest niepowtarzalną okazją by poznać autorów swoich ulubionych książek, porozmawiać z nimi twarzą w twarz, a także, może przede wszystkim, zaspokoić swoją ciekawość i rozwiać niektóre wątpliwości dotyczące ich tekstów. Jeśli oczywiście zechcą uchylić rąbka tajemnicy.
Jest to też szansa na zdobycie autografów.
Oczywiście nie tylko fani literatury znajdą na konwencie coś dla siebie. Również miłośnicy gier komputerowych, planszowych czy larpów będą mieli okazję do dzielenia się swoją pasją z innymi. Bogaty program umieszczony jest na stronie Polconu. Zachęcam do przejrzenia.

Komentarze

Dinah
Dziękuję, za przypomnienie.
Niestety nie mam możliwości pojechać, za to z pewnością będę śledzić. Nagroda Zajdla od lat podpowiada mi, co powinnam przeczytać :)
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Czarny oraz Złoty Smok mogą poruszać się swobodnie po polu minowym.