Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Kolejna część HoMM już niedługo w produkcji?

15 lipca 2009 / autor Codhringher

Jak donosi serwis xbox360achievements, na stronie gamasutra.com pojawiła się niedawno oferta pracy dla Lead Game Designera w projekcie "Heroes of MM." Czyżby miało tu chodzić o kolejną część Herosów?

To by oznaczało, że rozpoczęcie prac nad nią jest już bliskie, a gra miałaby zostać wyprodukowana przez Ubisoft Shanghai. Jednak najciekawszą informacją, jaką można znaleźć w cytowanym ogłoszeniu, jest wzmianka o platformach, na jakie ma być kierowana gra: PS3, Xbox 360, PC, and Mac. Wydanie kolejnej edycji Herosów na konsole zabrzmi dla wielu (w tym niżej podpisanego) prawie jak herezja - ale póki co, to jeszcze niepotwierdzone informacje.

Co ciekawe, obecnie w ogłoszeniu zamiast rzeczywistej nazwy projektu, nad którym ma pracować ów Lead Game Designer, widnieje tylko "brand new title". Zatem cały ten news mógł być tylko wymysłem xbox360achievements, jak również Ubisoft Shanghai mógł celowo zmodyfikować treść ogłoszenia, w celu powiększenia medialnego szumu wokół tej informacji.

Komentarze

Nuk
Jedyny mankament jest taki, że tytuł gry zobaczył tylko podany serwis, wszyscy inni piszą o RPG game ;) Trzymam jednak kciuki, aby to był właśnie HoM&M VI.
Caar Xoffek
Bo to właśnie będzie Heroes 6. Tylko produkcją zajmie się studio wydawcy w Szangchaju, platformy docelowe to: PC, Xbox 360, Mac, PS3. Link do artykułu: http://gry.interia.pl/ps3/news/kolejna-czesc-serii-homm,1339114
Nicolai
Ciekawe, ciekawe. Napewno wkrótce usłyszymy coś więcej. Jeśli naprawdę to będzie HoMM VI to naprawdę się ucieszę. Zastanawia mnie także co może oznacać Nivalu na Ubi Shanghai? Czyżby Rosjanie się nie sprawdzili? No cóż, napewno można wiele im zarzucić. Martwi mnie tylko jedno, otóż azjackie studio może oznaczać... tak, tak mangę :P .
Hellscream
Azja to nie tylko manga. Choć chyba lepszy mangowy elf niż "Elven Kendo Master", whachaa think? :)
PenTus
Hmm, ale jakoś nie wyobrażam sobie jak mieliby zrobić grę która będzie i na PC i na konsole, wątpię zeby była tak uproszczona jak Quest of the Dragonbone Staff na PS 2, który notabene był słaby, ale fajny :P
Nicolai
Hells wybacz, ale jestem na mangę uczulony :P
Hiro
O jejku, Heroes na Konsolę? no to się doczekaliśmy... :D Ale żeby był przynajmniej fajny...
Konstruktor
HV też jest "fajny"...
Fentrir
Heh, prędzej czy później musiało to nastąpić, ale tym razem jest mi to obojętne - nie podskoczyłem z radości, ani nic takiego gdy przeczytałem nowinę. Heroes na konsole? W porządku, osobiście nie mam nic przeciwko, w sumie nie ma w tym nic dziwnego.
Ale jakoś nie mam ochoty zagrać w kolejną część po Heroes V. Osobiste przemyślenia doprowadziły mnie do wniosku, że raczej nie będzie warto. I że seria skończyła się wraz z bankructwem 3DO.
Jak na razie - bez entuzjazmu.
Hellscream
Nicolai - alergia na mangę jest uleczalna, nie bój nic. :]
Zresztą, tyle szumu o tym Heroesie na konsole...jestem ciekaw, ilu jaskiniowych konsolowców posiada PS3 czy Xpudło 360? 10? 20? Cała reszta pewnie jedzie na PS2...Z małymi wyjątkami. Cieszmy się, że przynajmniej loga Elektroników nie będzie. :]
Nicolai
Hells, tylko trzeba chcieć się z niej wyleczyć, niestety mi z nią dobrze i na żadne terapie nie zamierzam się wybierać. Silnej alergii nabawiłem się od widoku filigranowych Elfek biegnących w szpilkach po lesie. I tak w niemal każdej grze fantasy. Moim zdaniem manga nie pasuje do fantasy, a oni ładują ją do niemal każdej gry. Na dodatek manga w HoMM to zbrodnia, patrząc na poprzednie produkty z serii MM dochodze do wniosku, że manga pasuje do Hirków jak pięść do nosa.
Hellscream
Ale w Hirołsach nie ma mangi...Starszy jesteś troszkę niż "średnia userowa", więc może znasz Akirę lub Rycerzy Zodiaku (1987)? Tam było anime/manga. A teraz porównaj to do heroesa :)
Swoją drogą, ja tam nie mam nic przeciwko elfkom o wieeeelkich...oczach.
Pozdrawiam
Konstruktor
Hells... w HV można się dopatrzeć elementów mangi... o CoH już niewspominając.
Hellscream
No to jakie są te elementy mangi, bo ja nie zauważyłem? Jestem wzrokowcem, więc screeny mile widziane.
I czym, do dowolnego świętego (fajnie, a ja jestem ewangelikiem...), jest CoH? Bo zakładam, że nie chodzi o Company of Heroes. A jeśli dopatrzyłeś się mangi w Company of Heroes, to ja Ci szczerze, Kons, współczuję. :]
Konstruktor
Wystarczy się przyjżeć dobrze grafice HV.

CoH? Hells, jesteś nie na czasie, newsów nie czytasz? :)

http://heroes.net.pl/nowina/2664.html
Nicolai
Hells, zdziwisz się, ale oglądałem zarówno Akirę jak i Rycerzy Zodiaku, Dragon Balle, Sailor Moon, puszczali ładnych parę lat temu na RTLu 7. I po obejrzeniu każdego z tych seriali miałem pozytywne odczucia. Moja niechęć do mangi nie wiąże się z ich niskim poziomem, tylko z jej wszechobecnością. Jak serwują mi kolejnego manga-elfa to mnie skręca. Taki mam organizm, że odrzuca coś co jest w nadmiarze. A na dodatek uważam, że manga nie pasuje do fantasy. A styl w HoMM V, może to nie czysta manga, ale wyrób mangopodobny. A przykłady? Hmm... Lord Demonów aka mangowy piec lub lisz aka mangowa choinka?
Haav Gyr
Ja tylko powiem, a nie mówiłem? Ubikacja zniszczyła wszystko;P
Hellscream
Jeszcze nic nie zniszczyła. Ale ma ku temu okazję :)
Avonu
A cały dorobek poprzednich gier, to niby jest nic? :P
Hellscream
Veto! Ubisoft tego dorobku nie zniszczył, on brutalnie schował go do archiwum, zignorował i kazał stworzyć od nowa, o!
Pozdrawiam
Nicolai
Zamiana Hirków w kolejny komercyjny produkt to nie jest niszczenie? Zmienili grafikę na cukierową mangę, zmienili fabułę na prostą, prostacką wręcz (ale i tak nie uchronili się od błędów i nieścisłości). Jak dla mnie to jest niszczenie dorobki MM.
Hellscream
Grafika nie jest cukierkowo-mangowa, sami przyznaliście że ma tylko mangowe elementy...Z którymi też bym się kłócił, ale co tam.
Dorobek nie jest zniszczy, jest tylko brutalnie niewykorzystany - lecz JEST.
Nad każdą z tych kwestii można dyskutować, jedno jest pewne - ten news jest absolutnym mistrzem offtopu :]
Nicolai
Hells, wyobraźmy sobie taką sytuację: Amazon jakimś cudem zdobywa prawa autorskie do Śródziemia, wkrótce oświadcza, że zostaną wydane nowe książki. Po burzliwej naradzie szefostwo stwierdza, że Śródziemie jest zbyt rozbudowane, a jego poznawanie trwałoby wieki. Dlatego też tworzą nowy świat, który nazywają Tamtazją. Napisanie książki zostaje zlecone niezbyt znanemu wcześniej pisarzowi. Po trzech latach na półki sklepowe trafia książka pt. Władca Pierścieni: Inwazja, w którym opisanay jest atak Demonów na Tamtazję i heroiczna walka Wybrańca z najeźdzcami. Po sukcesie finansowym Amazon wydaje serię komiksów Władca Pierścieni: Demony Kontratakują, które utrzymane są w stylu japońskiej mangi. Czy to byłaby profanacja? Dla mnie tak, tak samo jest z odrzuceniem starego uniwersum i wynajęcie nieznanego studia ze słabymi scenarzystami do zrobienia kolejnej części. A obecność mangi w H5 jest bezsprzeczna, może jest to zeuropeizowana wersja (tzw. komiks francuski), ale cały czas to jest manga. A cukierkowość, chyba nie zaprzeczysz, że kolorystyka z HoMM 5 jest o wiele bardziej cukierkowa niż ta z poprzednich części HoMM.
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Berserk trwa tylko do momentu, gdy jednostka dojdzie do obiektu, który można zaatakować.