Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Niższa cena "Dzikich Hord"

04 lipca 2008 / Heroes V / autor Nuk

W ramach wyprzedaży gier wydanych przez Ubisoft, w sklepie gram.pl można kupić drugi dodatek do HoM&M V w niższej cenie - 39,99 zł. To świetna okazja dla tych, którzy jeszcze nie posiadają tego rozszerzenia. Szczegółowy opis oferty znajduje się tutaj.

Komentarze

Vantour
Nawet za darmo bym tego nie chciał.
Hellscream
Skrajni fani KB :)
Cóż, CD-Projekt po raz enty robi wyprzedaż...Ci co chcieli to kupili wcześniej, inni nadal nie kupią a reszta ściągnęła z torrentów:)
Feanor
Vantour nie przesadzaj, założę się, że gdybyś miał okazję, to byś wziął.

Zresztą gra nie jest zła, jest grywalna, zapewnia rozrywkę i przyjemność, opcji jest wiele... Szkoda, że tego, co jest w DH, nie było w podstawce.
Hellburn
A tam, taniocha. Nawet dla takiego zaciekłego przeciwnika nazywania tej gry \"Herosami\" jak ja, jest to opłacalny wydatek.
Konqer
Obniżyli cenę, tylko po co? Ktoś w to jeszcze gra?
Feanor
Konqer, Ty także jak zwykle przesadzasz.

Ja może nie gram, jednak wciąż mam na dysku, bo lubię czasem wrócić i pograć. Przy czym nie jest to żadna ujma dla piątki, bo trójkę też mam na dysku i tak samo nie gram.

Dla Twojej wiadomości nie jestem człowiekiem, który od piątki zaczął. Zaczynałem od jedynki koło 1998-9 roku, mając 7-8 lat. Było to demo ze starej płyty zwanej \"Top Gry 6\". Tak więcej gram od dawna i nie uważam, by piątka była zła. Owszem, trójka jest lepsza, to fakt, jednak nie widzę powodu, by HoMM V wyklinać.

Faktycznie, błędem było odrzucenie świata M&M. To jest główny grzech Ubisoftu. I w zasadzie jedyny, bo poza światem, wszystko, co było w poprzednich częściach, znajduje się i w piątce, ponadto wprowadzono parę nowości.

Również przeginasz, zaprzeczając temu, że są to nowości.
To, co gadasz o umiejętnościach rasowych już w jedynce, i porównujesz to do piątki, jest bzdurą, ponieważ ciężko nazwać to umiejętnościami - poza zdolnością rycerza nie wpływały na przebieg bitew, były one otrzymywane na samym początku i nie były rozwijane. W dwójce sprowadzono je wręcz tylko do umiejętności, które otrzymuje dana klasa na początku. W trójce tylko i wyłącznie nekromancję można uznać za zdolność rasową, natomiast w czwórce w ogóle czegoś takiego nie było - znikły nawet specjalizacje bohaterów, przez co wszyscy herosi danej klasy byli identyczni i różnili się tylko avatarem i biografią. Klasy zaawansowane w żaden sposób tego nie rekompensowały. W piątce system umiejętności rasowych jest ciekawy i rozbudowany. Wprawdzie bez fanów różowo by nie było - bez skill wheela ciężko się zorientować - jednak wszędzie masz umiejętność podstawową, trzy podumiejętności i umiejętność nadrzędną.
Dodatkowo, w żadnej z poprzednich części nie miałeś takich zależności między zdolnościami, jak w piątce. W trójce brałeś to i to, bo Ci się trafiło. W czwórce musiałeś tylko podwyższyć poziom głównej umiejętności, by podwyższyć poziom pobocznych. W piątce wprawdzie nie ma powiązań między \"standardowymi\" podumiejętnościami, a innymi, jednak jest wiele innych zdolności, które wymagają podumiejętności rasowych, czy też podumiejętności z innych drzew.

Ogólnie rzecz biorąc, porównanie umiejętności rasowych z poprzednich części do umiejętności rasowych z piątki, wygląda jak porównanie pierwotniaka do ssaka naczelnego...

Nie będę więcej pisał, bo i starczy, wszak to tylko komentarze.
Konqer
Nie raz i nie dwa mówiłem że system skilli w H5 nie jest zły, mówiłem także że umiejętność rasowa nie jest innowacją, to tylko kolejna umiejętność, \"innowacja\" polega tu tylko na ograniczeniu dostępności tego skilla do jednej klasy postaci. Gdyby logistyka była dostępna tylko dla barbarzyńcy, łowcy i rycerza to też byś uznał za innowację?

Aby skończyć choc jedną kampanię H5 musiałem się zmusić do tego. Właśnie dlatego, że gra była robiona tak, by jak najwięcej dzieciaków ją kupiło, a nie tak, by uzyskać największą grywalność i klimat, H5 jest zupełnie pozbawione miodności i nikt w to nie gra.
Dagon
Ja gram. I zresztą nie tylko ja. Polecam zajrzeć na serwery ubi.com
Konquer, wyluzuj. Nie ma co mówić, że nikt w to nie gra - na forum Ubi są dziesiątki tysięcy ludzi. Teraz tylko pytanie, jak długo tam zostaną. H5 jako strategia to b. dobra gra, ale jak dla mnie nie należy do tych, w które gra się latami.
Vantour
Ta gra napewno nie zostanie klasykiem jakimi są poprzednie części sagi HoMM. Narazie przy stosunkowo niedawnej premierze popularność wśród graczy jest spora, ale w porównaniu do np. WoW nadal mimo, że jest grą nowszą wypada blado, co napewno przełoży się już wkrótce na powrót ze świata magi i miecza w świat warcraftu, bo nie oszukujmy się, że lwia część ludzi grających w \"piątke\" przez internet to właśnie ludzie z orginalną płytą z grą Warcraft.

Co do samej ceny - w moim mniemaniu Ubisoft patrząc na chwilową popularność gry w sieci, obniżył cenę licząc na tych, którzy nie mają orginału a chcieliby grać w sieci.
moonman
Vantour, to nie jest promocja na Heroes 5 - tylko na gry UBISOFTu. Teorie o obniżonej cenie ze względu na dostęp do multiplayer są chybione. Już rok temu można było już kupić Dzikie Hordy za 39 zł w sklepie gram.pl.

Konqer - wystarczy wejść na serwery UBI i samemu się przekonać ilu gra graczy.
Zapewniam Cię, że słowo "nikt" pasuje ale do zupełnie innej części
@moonman:
Po pierwsze, rok temu nie było ToE ;-)
Po drugie, ja czasem gram w Heroes I :-P
moonman
@Tarnoob Jedwabislav:
faktycznie, Hordy miały premierę październik\'07 świat, styczeń\'08 Polska

ja po prostu złożyłem zamówienie w gram.pl ok. roku temu (początek września \'07) - i płaciłem za Hordy premierowe 39PLN - stąd ta pomyłka

tutaj szczegóły: http://img155.imageshack.us/img155/5725/dzikiehordywy3.gif
Nuk
Tak, płaciłeś 39PLN - ale musiałeś wykorzystać Wirtualne Pieniądze. Teraz taka cena jest dostępna też dla nowych klientów...
Archasmok
Nie będę kupował Dzikich Hord. Poczekam aż będą kosztowały 3 dychy.
Hellscream
Nie łaska wysępić od szanownych rodzicieli 10 zł \"na chipsy i loda\"?:)
Robal
Archasmok - a nie lepiej zaczekać, aż będą dawać z gazetą, albo aż będą rozdawać za darmo?
Ingham
A ja sobie poczekam aż końplet będzie w EkstraKlascyce, albo przynajmniej w Platynowej :)
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Pegaz na polu bitwy zwiększa koszt zaklęć przeciwnika o 2.