Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowe twarze w Osadzie

19 lipca 2004 / Osada / autor Mirabell

W pewien słoneczny dzień bramy Osady otworzyły się dla kilku nowych postaci. Nowi mieszkańcy przekroczyli je rozglądając się ciekawie dookoła. Sześć milczących postaci, każda zupełnie inna od pozostałych, wolno ruszyło w różne strony Osady, aby poznać swój nowy dom. Niektórzy od razu pobiegli do Ogniska, inni zaczęli od czytania nowin przybitych do drzewa na środku Osady, jeszcze inni nieśmiało weszli do budynku, w którym leżą Osadowe rękopisy.

Wysoki półelf, Fael'Thas podobno urodził się w Annas. Oskarżony o popełnienie kilkunastu, a może i więcej zbrodni został skazany na śmierć. Jak udało mu się uniknąć wykonania wyroku- nie wiadomo. On sam nie chce na razie o tym mówić.

Pochodzenie Soulbringera, pół-demona, pół-nekromanty nie wiadomo nic. Podobno dawniej wykradał dusze wielkich magów i wojowników. Po śmierci czekało go piekło, jednak sam diabeł nie chciał tak bezlitosnego człowieka. Soulbringer został przemieniony w demona, któremu ani piekło, ani niebo nie ufa.

Mutare Drake jest pogromcą smoków. Pochodzi z rodziny, która walczyła ze smokami od lat. Jako trzynastoletni młodzieniec został poddany próbie. Otrzymał zadanie pokonania błękitnego smoka. Po długiej i zażartej walce udało mu się go zabić, jednak okazało się, że warunkiem zdania testu było puszczenie smoka wolno. Uznano, że w żyłach Mutara nie płynie krew pogromców i wygnano go. Teraz szuka swojego miejsca w świecie...

Piękna i tajemnicza Zorka jest córką Pana Wiatrów i Strażniczki Wiecznego Ognia, dzieckiem dwóch różnych żywiołów podległych źródłu, w którym zaklęta jest pradawna Moc.

Prawy rycerz Parsifal niegdyś był kmieciem, lecz jego fantazja i pociąg do przygody nie pozwoliły mu zostać w rodzinnej wiosce. Przyjaciel z dworu królewskiego zabrał go na wielką wyprawę. Teraz Parsifal walczy ze złem w imię dobra i sprawiedliwości.

Vinius, szewc z FÆRU marzy o tym aby pokonać Kazarota, legendarnego stwora. Zna się na gorzelnictwie. Pała wielką nienawiścią do Mrocznych Elfów, które niegdyś porwały jego ojca.

Przywitajmy ciepło nowych mieszkańców. Niech znajdą w Osadzie swój drugi dom.

Komentarze

Nikt jeszcze się nie wypowiedział. Napisz pierwszy komentarz!

Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jeśli zahipnotyzujemy jednostkę znajdującą się za murami zamku nie będzie ona mogła otworzyć nam bramy.